A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Обмін іноземного посвідчення водія на національне


Відповідно до національного законодавства України, особи, які тимчасово перебувають на території України, мають право на керування транспортними засобами за наявності:

  • іноземного посвідчення водія, що відповідає вимогам Міжнародної конвенції про дорожній рух 1968 року;

          або

  • іноземного посвідчення водія, що не відповідає вимогам Міжнародної конвенції про дорожній рух 1968 року, а також міжнародного посвідчення водія.

Іноземне посвідчення водія, що належить особі, яка переїхала на постійне місце проживання в Україну, дійсне на території України протягом 60 днів з дати видачі органами чи підрозділами Державної міграційної служби документів на постійне проживання в Україні та після цього підлягає обміну. Обмін таких посвідчень проводиться після проходження особою медичного огляду та складення теоретичного і практичного іспитів у сервісних центрах МВС.

Громадяни України, які перебуваючи за кордоном отримали іноземне посвідчення водія чи обміняли своє українське посвідчення водія на іноземне, після повернення в Україну для постійного проживання теж мають здійснити обмін посвідчення водія.

Існують виключення, коли складати теоретичний та практичний іспит для обміну іноземного посвідчення водія не потрібно, а саме:

  • якщо між Україною та країною видачі іноземного посвідчення водія укладено міжнародний договір про взаємне визнання та обмін посвідчень водія. Натепер відповідні договори діють з Іспанією, Італією, Литвою, Туреччиною та Об’єднаними Арабськими Еміратами;
  • якщо громадянин України звернувся до сервісного центру МВС щодо обміну іноземного посвідчення водія, яке відповідає вимогам Міжнародної конвенції про дорожній рух 1968 року.

Власнику іноземного посвідчення водія для його обміну необхідно особисто звернутися до сервісного центру МВС. Використання онлайн-послуг у даному випадку неможливе.

Для обміну іноземного посвідчення водія на національне потрібно надати такі документи:

  • паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон чи тимчасове посвідчення громадянина України або посвідку на постійне проживання;
  • ідентифікаційний код;
  • медична довідка про придатність до керування транспортними засобами;
  • наявне іноземне посвідчення водія та його завірений переклад нотаріусом чи консульською установою;
  • документ, виданий компетентним органом іноземної держави, дипломатичним представництвом чи консульською установою іноземної держави в Україні, що підтверджує факт видачі такого посвідчення водія та відсутність відомостей про позбавлення права на керування транспортними засобами або тимчасове обмеження в цьому праві, а також його завірений переклад у випадку, якщо документ складено іноземною мовою. *

* У випадку обміну іноземного посвідчення водія відповідно до міжнародного договору про взаємне визнання та обмін посвідчень водія вказаний документ може не подаватися. Натомість, сервісним центром МВС буде надіслано запит до іноземного компетентного органу.