A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Микола Рудик нагадав про останні зміни, які відбуваються в роботі сервісних центрів МВС


18 Травня 2023

Начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик в ефірі програми «Сніданок з 1+1» на телеканалі ТЕТ розповів про зміни в екзаменаційній діяльності сервісних центрів МВС і коли на них чекати. А також про можливість отримати послуги сервісних центрів МВС пред’явивши закордонний паспорт і залишати наявні закріплені номерні знаки за авто під час його перереєстрації.

Оптимізація екзаменаційної діяльності в сервісних центрах МВС спрямована для того, щоб збільшити контроль за якістю приймання іспитів. Зміни стосуватимуться саме технічних умов у класах для складання теоретичних іспитів та автомобілів для складання практичних іспитів.

«Ми хочемо забезпечити максимально прозорі умови складання теоретичного і практичного іспитів у сервісних центрах МВС. Щоб отримання посвідчення водія для громадян стало доступніше. Щоб ніхто не міг втручатись, відволікати кандидатів у водії або впливати на їх результат. Якщо кандидат у водії знає правила дорожнього руху, то він отримає посвідчення водія. Так би мовити: «Знаєш — успішно складаєш», «Не знаєш — не допоможуть» — пояснив Микола Рудик.

Екзаменаційні класи будуть оснащені:

— перехресною відеофіксацією із записом звуку (4 камери будуть розташовані в різних кутах кабінету, аби уникнути сліпих зон та можливість втручання сторонніх осіб під час складання іспиту);

— розпізнаванням облич FACE-ID в екзаменаційних класах.

Незмінним залишається необмежена кількість спроб складання теоретичного іспиту протягом року.

Автомобілі для складання практичного іспиту будуть облаштовані відеоспостереженням з кутом огляду 360° та із записом звуку в салоні. Це дасть можливість стежити за положенням рук і ніг як кандидата у водії, так і екзаменатора. Окрім цього, буде встановлений трекер авто для фіксації руху на маршруті складання практичного іспиту.

Ці нововведення допоможуть кандидатам у водії мати більше інструментів для оскарження результатів іспитів у сервісних центрах МВС.

Змінюється кількість спроб для складання практичного іспиту. Зараз майбутні водії мають лише три спроби, а матимуть необмежену кількість спроб протягом 2 років.

«Ми плануємо поступово впроваджувати ці зміни. Починаємо з експерименту. Він розпочнеться 1 червня цього року та буде проводитися в 4 регіонах. Київська, Вінницька, Одеська та Львівська області перші візьмуть участь у пілотному проєкті. Надалі ми проаналізуємо всі складнощі, що виникатимуть під час цього експерименту та поступово, до кінця цього року, плануємо масштабувати проєкт по всій Україні» — наголосив начальник Головного сервісного центру МВС.

Під час прямого включення Микола Рудик нагадав, що від 11 травня стало можливим отримати будь-яку послугу сервісного центру МВС надавши адміністратору паспорт громадянина України для виїзду за кордон у застосунку Дія або у формі книжечки разом із довідкою про реєстрацію місця проживання.

Також стало можливим під час перереєстрації транспортного засобу залишати наявні закріплені за авто номерні знаки, за бажанням покупців.

«Якщо ж номерний знак державного зразка безкоштовний, то за бажанням покупця він може його залишити. Якщо на автівці встановлений номерний знак платної комбінації цифр, то за згодою сторін цей номерний знак так само можна залишити під час перереєстрації. Але покупець має додатково сплатити вартість наповнення номерного знаку сервісному центру МВС» — зауважив начальник Головного сервісного центру МВС.

Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук. Відповіді на найпоширеніші питання можна знайти на сайті.