A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

П’яний погляд тверезої людини: презентація програми «Випробуй у безпеці»


22 Жовтня 2019

Сьогодні, 22 жовтня, Регіональний сервісний центр МВС в Чернігівській області  розпочав серію профілактичних тренінгів для майбутніх водіїв  «Випробуй у безпеці».

Мета даного проекту – виробити чітке усвідомлення небезпеки керування транспортним засобом у стані сп’яніння. Окуляри імітують вплив алкоголю на поведінку людини і допомагають усвідомити та уникнути ризиків керування у нетверезому стані.

Майбутні водії, одягнувши окуляри, виконали перелік елементарних вправ для перевірки на алкоголь. В ігровій формі ми мали можливість продемонстрували, що буває, коли людина нехтує правилами дорожнього руху та сідає за кермо в стані алкогольного сп’яніння.

Перед початком заходу поліцейські розповіли присутнім, що навіть попри вагомі штрафи, автомобілістів не лякає відповідальність за п’яне керування. Кількість дорожньо-транспортних пригод  невпинно збільшується, за 9 місяців 2019 року  зафіксовано 114 769, що на 7,0 тис. більше, ніж в 2018. З них 18446 – з потерпілими. Загинуло — 2369, травмовано – 23476 осіб. За 9 місяців 2019 року зафіксовано збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод за участю нетверезих водіїв. Чернігівська область займає лідируючу позицію в сумній статистиці.

Учням автошколи запропонували пройти своєрідну квест-кімнату та подолати усі вимоги до правил дорожнього руху напідпитку. Кожен майбутній  водій по черзі одягав окуляри та проходив “смугу перешкод”. Крок за кроком, долаючи пряму та хвилясту лінії водії ділилися враженнями та своїми відчуттями від ефекту алкоокулярів.

—  В очах відчувається розмитість та сильна дезорієнтація. Відчуття, ніби ти тільки з бодуна. Зняв окуляри, і в мене голова ще трішки паморочиться. Ще раз переконався, що за кермо п’яним ніколи не сяду, і воно нікому не потрібне. Людина не може на 100% бути впевненою, що в стані алкогольного сп’яніння вона миттєво зреагує на певну дорожню ситуацію, — зазначив один з учасників експерименту. Варто пам’ятати, що окуляри впливають лише на очі, тобто на рецептори, які є основними під час керування. Проте, у нетверезої людини страждає мозкова діяльність, відповідно і координація рухів. Тому ризик створення аварійної ситуації п’яним водієм зростає в кілька разів.

Ці окуляри створені, щоб попередити про небезпеку керування автомобілем в нетверезому стані, —  відзначила під час їх презентації Людмила Тютіна, заступник начальника Регіонального сервісного центру МВС в Чернігівській області, —  вони створюють так званий ефект «під мухою», тобто імітують стан алкогольного сп’яніння, для того, щоб майбутні водії відчули, як навіть невелика доза алкоголю в крові унеможливлює буде-яке подальше керування машиною.

З метою  підвищення громадської свідомості майбутніх водіїв Регіональним сервісним центром МВС у Чернігівській області було подаровано автошколі  набір  алкоокулярів «Drunk Busters Goggles». Завдяки чому  майбутні водії Чернігівщини матимуть змогу протестувати «Drunk Busters Goggles» під час навчання в автошколі.

Окрім окулярів до комплекту  додається устаткування, матеріали, що пояснюють принцип дії окулярів, а також спеціальні анкети, які заповнюють до та після тренінгу, щоб оцінити власне його ефективність.