A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Рік незламності в сервісних центрах МВС


24 Лютого 2023

4 лютого — непроста дата в новітній історії України. 365 днів триває широкомасштабне вторгнення росіян та акти тероризму, геноциду проти українців. 365 днів незламності всі ми разом наближаємось до нашої Перемоги. Іншого сценарію встановлення миру на українських землях немає і бути не може. У цей знаковий день пригадаємо, як пройшов рік війни для сервісних центрів МВС.

Рік тому в цей день, 24 лютого 162 сервісні центри МВС тимчасово припинили надання послуг по всій території України. Станом на кінець лютого 2023 року послуги уже надають 148 сервісних центрів МВС. Тобто, 14 із 162 сервісних центрів МВС — що становить 9% — поки не відновили роботу.

Статистика наданих послуг  сервісними центрами МВС за рік війни

Із 24 лютого 2022 року по 23 лютого 2023 року загальна кількість реєстраційних дій з транспортними засобами в Україні становить  1,7 мільйона послуг. З них вперше на території України було зареєстровано майже 523 тисячі автівок, мотоциклів, автобусів та вантажівок, а понад 98 тисяч транспортних засобів при цьому були новими.

Майже 97 тисяч разів ви призначали належного користувача на свій транспортний засіб, аби інша особа отримала законне право керувати ним.

Загальна кількість виданих національних посвідчень водія за рік війни сягнула майже 1,3 мільйона. Із них майже 435 тисяч водійських були видані вперше. А  майже 557 тисяч посвідчень було обміняно та майже 67 тисяч було відновлено після втрати, знищення чи викрадення. Понад  233 тисячі водіїв відкрили для себе можливість керувати іншими категоріями транспортних засобів.

Міжнародне посвідчення водія отримали понад 7 700 водіїв в Україні для того, щоб мати можливість керувати автівкою у тих країнах, які не підписали Віденську конвенцію про дорожній рух, а тільки Женевську.

Як триває процес відновлення роботи сервісних центрів МВС

Відновлення роботи сервісних центрів МВС розпочалось з 14 березня 2022 року. Тобто, у деяких регіонах, де не велись бойові дії, отримати державні послуги було неможливо всього лише 3 тижні. Зараз, озираючись у минуле, ці три тижні здаються мізером. А на початку повномасштабного вторгнення, кожен день тягнувся ніби вічність. Багато із працівників сервісних центрів МВС за той час прийняли для себе рішення долучитись до оборони України, багато хто приєднався до волонтерського руху — більша частина і досі продовжують цим займатись.

Навесні разом з усіма ми раділи деокупації Київщини, потім Чернігівщини та Сумщини, згодом Харківщини, Донеччини та Херсонщини. Всього на деокупованих територіях відновили свою діяльність уже 51 сервісний центр МВС.

У прифронтових та на деокупованих територіях Донецької, Запорізької, Херсонської областей, досі надання послуг часто є можливим завдяки використанню мобільних сервісних центрів, генераторів та Starlink. Є сервісні центри МВС адміністратори яких працюють у бронежилетах.

Головний сервісний центр МВС щомісяця складає перелік пошкодженого, зруйнованого чи знищеного майна, що перебуває на балансі. Повні розрахунки шкоди будуть здійснені після закінчення бойових дій та деокупації усіх територій.

Зміни, що відбулись за рік воєнного стану в Україні

Від 3 березня уряд дозволив використання протермінованих посвідчень водія на всій території України. Постанова № 184 установила, що у період дії воєнного стану та протягом року з дня припинення або скасування дії воєнного стану особа допускається до керування транспортними засобами за наявності у неї національного посвідчення водія України, виданого їй вперше на право керування транспортними засобами відповідної категорії, строк дії якого закінчився; а також що у період воєнного стану до керування транспортними засобами категорії C, C1 на території України допускаються особи, які мають посвідчення водія категорії B.

Із липня 2022 року в Україні змінився алгоритм отримання посвідчення водія вперше. Відтепер теоретичний та практичний курси підготовки водіїв чітко розмежовані між собою. Більше немає такого, що людина не склала успішно іспит з правил дорожнього руху, а вже сідає за кермо навчального транспортного засобу. Також відтепер діє принцип екстериторіальності й більше немає вимоги складати практичний іспит в тому ж сервісному центрі МВС, де було успішно складено теоретичний. А у кандидатів у водії навіть з’явилася можливість змінювати автошколу після теоретичного курсу навчання.

У кінці серпня 2022 року сервісні центри МВС у співпраці зі структурними підрозділами Державної міграційної служби України почали надавати за кордоном послугу обміну українського посвідчення водія на українське. У Польщі тоді запрацювали перші мобільно-технічні комплекси із надання державних послуг. До кінця календарного року таких підрозділів ДП «Документ», які обмінювали посвідчення водія уже було 4: у Варшаві, Кракові, Гданську та Вроцлаві.

У грудні 2022 року змінився алгоритм реєстрації транспортних засобів. Дослідження транспортного засобу Експертною службою МВС було відокремлене від процедури реєстрації в сервісному центрі МВС. Тепер при купівлі авто у іншого власника варто спочатку звертатися до експертів та власнику отримати висновок про авто, а потім покупцю та власнику або їх уповноваженим представникам звернутися до сервісного центру МВС за послугою перереєстрації такого авто.

Особливості надання державних послуг під час воєнного стану

На час дії оголошеної повітряної тривоги надання послуг призупиняється. Головний сервісний центр МВС наголошує завжди на важливості дотримання правил безпеки як працівниками, так і відвідувачами.

Восени довелось розв’язувати ще і питання забезпечення по всій Україні сервісних центрів МВС генераторами і безперебійним доступом до інтернету. Оскільки через тривалі блекаути після обстрілів енергетичної інфраструктри та регулярні відключення електроенергії надання послуг часто ставало неможливим. Станом на кінець лютого 111 сервісних центрів МВС по всій Україні мають генератори, більшість забезпечена безперебійним інтернетом та ще 10 можуть використовувати Starlink.

Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.