A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Скільки легкових електромобілів зареєстровано в Україні та в яких областях їх найбільше купують?


04 Травня 2023

Перехід до електромобілів відбувається на наших очах. Навіть незважаючи на проблеми з електроенергією, які виникали під час масованих обстрілів окупантами наших енергосистем, ці авто користувалися відчутним попитом. Адже майбутнє за електромобілями. Це дешевше – через здорожчання палива, комфортніше для водіїв і безпечніше для навколишнього середовища.

Загалом на 1 травня в Україні зареєстровано 53 786 легкових електрокарів. Найбільше їх полюбляють у Києві — 10 282, Одещині — 5489, Дніпрі — 4795, Львівщині — 4491, Київщині — 3991. Адже на користь цих авто грають не лише швидкість, майже безшумність, але й низькі податки. Бо під час купівлі автомобілів на акумуляторних джерелах живлення не потрібно сплачувати збір до Пенсійного фонду.

Нагадуємо, що для екологічних автомобілів у сервісних центрах МВС передбачені номерні знаки із символами зеленого кольору та окремими серіями. Варто зазначити, що такі номерні знаки можуть бути встановлені тільки на так званий «чистий» екомобіль, тобто такий, який живиться винятково електроенергією. Транспортні засоби гібридного типу в цю категорію не потрапляють.

Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук. Відповіді на найпоширеніші питання можна знайти на сайті.