A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Спільний брифінг підрозділів МВС в Чернігівській області про відновлення роботи після деокупації області


15 Листопада 2022

Сьогодні в територіальному сервісному центрі МВС №7441 м. Чернігова відбувся спільний брифінг щодо роботи структурних підрозділів МВС:  на деокупованих територіях, у прифронтових містах та змін у законодавстві.

«Всі сервісні центри області з квітня відновили свою роботу. Найбільш популярною є послуга з обміну посвідчення водія та здачі іспитів для отримання посвідчення водія .

В найвіддаленіші куточки області направляємо мобільний сервісний центри МВС. Тут ви можете зареєструвати або перереєструвати транспортний засіб, змінити анкетні дані, обміняти посвідчення водія тощо. Здійснено 24 виїзди з моменту деокупації області та надано 464 послуги.

На початку жовтня Головний сервісний центр МВС та державне підприємство “Інфотех” спільно відновили обмін посвідчення водія онлайн. В рамках такої послуги можна замовити обмін посвідчення через Електронний кабінет водія та забрати його або в зручному сервісному центрі МВС, або замовити доставку додому через національного оператора поштового зв’язку Укрпошту.  Послугою можуть скористатись усі, в кого є посвідчення водія та  відображається в Електронному кабінеті водія»  — зазначила Людмила Деркач, заступник начальника РСЦ ГСЦ МВС в Чернігівській області.

«Хочу нагади і про зміни у законодавстві стосовно посвідчення водія. На час дії воєнного стану в Україні протерміновані посвідчення водія — дійсні. Постанова №184 від 3 березня досі є чинною, її дію не було скасовано. Але разом з тим, послуга обміну посвідчення водія надається й у 22ох областях, а також доступна онлайн через Електронний кабінет водія.

Медична довідка при обміні та відновленні посвідчення водія на час дії воєнного стану не є обов’язковою, при цьому графа про групу крові водія може залишатися незаповненою, це не впливає на чинність документу.

Нагадую, що від 24 липня змінився алгоритм підготовки та перепідготовки водіїв. Ці зміни регламентує Постанова №601 від 10 травня. Відтепер навчання водіїв в усіх акредитованих закладах , що проводять підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів чітко розділено на два окремих етапи: теоретичний і практичний. Навіщо було змінювати алгоритм? Це в першу чергу екстериторіальність надання послуг. Тобто особа сама обирає, де зручно їй навчатися та в який сервісний центр МВС звернутися для складання іспитів. Також це безпекова складова. Особа, яка не склала теоретичний іспит на знання правил дорожнього руху, не допускається до навчання практичному керуванню транспортним засобом. Такий алгоритм отримання посвідчення водія у всьому Євросоюзі, у Великій Британії, у США та Канаді» — розповіла Людмила Деркач, заступник начальника РСЦ ГСЦ МВС в Чернігівській області.

 «В жовтні 2022 року Уряд прийняв ряд змін в нормативній базі, які значно спрощують порядок оформлення паспортних документів під час воєнного стану.  Зокрема передбачено можливість:

  • оформлення закордонними дипломатичними установами паспорта громадянина України для виїзду за кордону дитині на підставі звернення лише одного з батьків;
  • формування е-паспорта громадянина України, е-паспорта громадянина України для виїзду за кордон особам, які не змогли отримати виготовлений документ через тимчасову окупацію території України або активні бойові дії;
  • завершення процедури оформлення документів територіальним підрозділом ДМС, який не здійснював прийом заяв;
  • пересилання виготовлених документів для їх видачі від одного територіального підрозділу ДМС до іншого в межах України, а також за кордон;
  • отримання виготовленого закордонного паспорта дитини іншою особою, яку визначатимуть батьки або інші законні представники.

          1 листопада 2022 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 14 жовтня 2022 року № 1180 «Про внесення змін у додаток до Постанови КМУ від 2 листопада 2016 р. №770», відповідно до якої ухвалено нові суми вартості адміністративних послуг у сфері міграції.

            Зазначимо, що вартість адміністративної послуги у сфері міграції переглядалась лише один раз, починаючи з 2016 року – у 2019 році. Відтак, значний розрив у часі, протягом якого вартість адміністративних послуг ДМС не переглядалася, призвів до дисбалансу між існуючою ціною та тими затратами, які спрямовано на роботу Єдиного державного демографічного реєстру» — зазначила Ксенія Лук’янець, начальник Управління ДМС в Чернігівській області.

Коротко, про статистику ДТП на дорогах області, антирекорд по кількості виявлення нетверезих водіїв за добу та поточну роботу з пішоходами та водіями в умовах вимкнення світлофорів та вуличного освітлення розповів Микола Прищепа, начальник управління патрульної поліції в Чернігівській області ДПП.

Департамент  комунікацій МВС розробив та випустив «Інформаційний випуск МВС України» — це свого роду путівник по державним послугам на деокупованих територіях для громадян, де Ви знайдете контакти гарячих ліній щодо розшуку зниклих та загиблих, дізнаєтесь куди звертатись якщо ви стали свідком воєнного злочину, актуальні телефони сервісних центрів МВС та управління ДМС.

Сьогодні довідник презентували в сервісних центрах МВС Чернігівщини, а також сервісні центри МВС розповсюджують інформаційний вісник в тих населених пунктах Чернігівської, Сумської, Харківської, Донецької та Херсонської областей, які найбільше постраждали від російської агресії, де ворог найбільше завдав шкоди та громадяни обмежені в доступі до Інтернет мережі.

Раді бути корисними. Тримаймо стрій! Разом до Перемоги!