A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Водійське посвідчення: які зміни чекають на кандидатів у водії з 1-го серпня?


04 Серпня 2023

Тепер у кандидатів у водії  з’явилась нескінченна кількість спроб для складання практичного іспиту. Тобто,  немає «вселякаючих» три спроби і повторного навчання та складання іспитів.

Про всі інновації журналісти телеканалу «Новий Чернігів» розпитали начальника ТСЦ №7441 Юрія ЛАЗУКУ.

«В Україні є чітке розмежування: на теоретичний курс підготовки і на практичний курс підготовки водіїв. Це два окремі курси навчання. Спочатку кандидат у водії має успішно засвоїти правила дорожнього руху і підтвердити свої знання на теоретичному екзамені в сервісному центрі МВС. І тільки потім після успішного складання теоретичного іспиту в сервісному центрі МВС — починати практичне навчання в автошколі. Новий закон визначає, що самопідготовка до теоретичного іспиту буде дозволена починаючи з 29 жовтня. Тобто, у кандидатів у водії буде вибір: готуватись до теоретичного іспиту самостійно чи з автошколою», — пояснив Юрій ЛАЗУКА.

Цей закон набув чинності та передбачає зміни до адміністративного кодексу України. І вони вже діють.

І відтепер серед адміністративних порушень в Україні є ті, що стосуються осіб, відповідальних за підготовку водіїв. Це й інструктори автошкіл, й екзаменатори сервісних центрів МВС, і працівники сервісних центрів МВС, що проводять акредитацію навчальних закладів.

Також Міністерство внутрішніх справ України внесло зміни в порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія. Зміни набули чинності сьогодні, 1 серпня.

«Тепер для складання практичного іспиту надається необмежена кількість спроб протягом двох років з для видачі свідоцтва про закінчення практичної підготовки в автошколі. І ці зміни зараз стосуються абсолютно всіх кандидатів у водії, які складають іспити в сервісних центрах МВС або які складатимуть їх у майбутньому. А також оновились терміни, коли можна складати іспити повторно. У разі, якщо кандидат у водії не склав теоретичний або практичний іспит в сервісному центрі МВС, то наступний такий іспит призначається не раніше, ніж через 10 календарних днів», — зазначив Юрій ЛАЗУКА.

В Україні триває проєкт із забезпечення прозорих умов складання іспитів, який передбачає оптимізацію екзаменаційної діяльності в регіонах, запровадження системи онлайн запису на практичний іспит, а також технічне переоснащення класів та автівок для приймання іспитів.

«Із серпня проєкт прозорих іспитів розпочато вже у 8 областях України. У цих областях кожен сервісний центр МВС, який проводитиме іспити, стає локальним хабом з екзаменації. Чернігівщина чекає своєї черги долучитися до пілотного проєкту», — сказав адміністратор ТСЦ №7441 Ігор ПАРХОМЕНКО.

Тут у класах для теоретичних іспитів більше немає сліпих зон, з’являється аудіозапис та камери спостереження у кожному куті приміщення. А в автівках сервісних центрів МВС для складання іспитів є система відеоспостереження, що фіксує руки і ноги кандидата у водії та руки і ноги екзаменатора сервісного центру МВС. Це теж виключає будь-яку можливість втручання в іспит.