A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Як автовласникам замовити номерні знаки в суб’єктів господарювання – Катерина Самітовська в ефірі телеканалу «Суспільне.Спротив»


08 Березня 2024

Суб’єкти господарювання різних форм власності вже можуть виготовляти номерні знаки для автомобілів. Для цього Кабінетом Міністрів України були прийняті відповідні нормативні документи. Про це в прямому ефірі телеканалу «Суспільне» розповіла начальниця управління комунікації Головного сервісного центру МВС Катерина Самітовська. 

Ці зміни дозволяють Головному сервісному центру МВС зареєструвати та вести облік суб’єктів господарювання, які будуть виготовляти, видавати і облікувати номерні знаки.

«Під час перереєстрації транспортного засобу у сервісному центрі МВС, новий власник може обрати наявний номерний знак у сервісному центрі МВС, або обрати вільну комбінацію номерів з виготовленням у суб’єкта господарювання. Автовласнику необхідно подати свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу і йому одразу видрукують номерний знак», – розповіла Катерина Самітовська.

Для таких номерних знаків передбачено окремі літеросполуки, наприклад ОА, ОВ, ОС. Їх можна замовити як для автомобілів на двигуні внутрішнього згоряння, так і електрокарів.

Також у Головному сервісному центрі МВС закликали суб’єктів господарювання до співпраці та пояснили, як саме їм зареєструвати свою діяльність.

«Комерційним організаціям необхідно зареєструвати свою діяльність в Головному сервісному центрі МВС та подати пакет документів. Їхній перелік та детальнішу інформацію можна знайти на нашому сайті. Заявка розглядається впродовж 5 робочих днів, після погодження, організація отримує доступ до електронного реєстру», – зауважила начальниця управління комунікації.

Крім того, суб’єктам господарювання необхідно обладнати спеціальне приміщення та встановити обладнання, аби громадяни мали можливість у них замовляти номерні знаки.

Також Катерина Самітовська нагадала автовласникам, як онлайн забронювати номерні знаки. Кермувальники можуть обрати безкоштовну або платну комбінацію цифр. Сама ж послуга вибору номерного знака обійдеться у 360 грн за будь-яку комбінацію. Вартість платних комбінацій становить від 4 800 до 96 000 грн.

Аби забронювати номерний знак, необхідно авторизуватись у Кабінеті водія, вибрати бажану комбінацію та сплатити за неї.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.