A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Єдиний законний спосіб отримати посвідчення водія — скласти іспити в сервісному центрі МВС


12 Квітня 2024

Єдиний законний спосіб отримання посвідчення водія вперше чи відкриття у наявному посвідченні нових категорій — це звернутись до будь-якого сервісного центру МВС, де є екзаменація та успішно скласти іспити.

В Україні є чітке розмежування: на теоретичний курс підготовки і на практичний курс підготовки водіїв. Це два окремі курси навчання. Спочатку кандидат у водії має успішно засвоїти правила дорожнього руху і підтвердити свої знання на теоретичному екзамені в сервісному центрі МВС. І тільки потім після успішного складання теоретичного іспиту в сервісному центрі МВС — починати практичне навчання в автошколі.

У кандидатів у водії є вибір: готуватись до теоретичного іспиту самостійно чи з автошколою»,

Із листопада 2023 року кандидат у водії зможе обирати, як вчити правила дорожнього руху, основи будови транспортного засобу і основи надання домедичної допомоги.

Зараз на теоретичний курс навчання в автошколах передбачено 64 години лекцій, але необов’язково звертатися на навчання до автошколи, можна підготуватися самостійно і підтвердити свої знання, склавши іспит в сервісному центрі МВС.

А для другого — практичного курсу навчання потрібно буде звертатись до акредитованих навчальних закладів.

Тобто, поки немає підтвердження, що людина засвоїла правила дорожнього руху, то вона не може сідати за кермо, навіть з інструктором навчального закладу. Це питання безпеки на дорогах.

Тобто, для уроків з керування транспортними засобами потрібен буде інструктор автошколи, переобладнане авто і визначена кількість годин для кожної з категорій, яку треба провести за кермом, щоб скласти внутрішній іспит, а потім і іспит в сервісному центрі МВС.

Тепер для складання практичного іспиту надається необмежена кількість спроб протягом двох років з для видачі свідоцтва про закінчення практичної підготовки в автошколі. І ці зміни стосуються абсолютно всіх кандидатів у водії, які складають іспити в сервісних центрах МВС або які складатимуть їх у майбутньому. А також оновились терміни, коли можна складати іспити повторно. У разі, якщо кандидат у водії не склав теоретичний або практичний іспит в сервісному центрі МВС, то наступний такий іспит призначається не раніше, ніж через 10 календарних днів.

Чинний алгоритм отримання посвідчення водія вперше можна переглянути  в розділі «Як стати водієм».

Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.